CASANOVA.DK
 
FORSIDE KONTAKT HANDELSBETINGELSER JOB NYHEDSBREV VAREKURV
Søg   
 



Showroom og Butik:
CASANOVA.DK
Nørregade 39
4100 Ringsted
tlf. 55 44 44 46

Kundeservice: info@casanova.dk

Bemærk: Du kan 24 timer i døgnet bestille via vores webside - og din ordre vil blive ekspederet dagen efter.

Åbningstider for butikken

Mandag: 10-17:30
Tirsdag: 10-17:30
Onsdag: 10-17:30
Torsdag: 10-17:30
Fredag: 10-18:00
Lørdag: 10-14:00
Søndag: Lukket



Vareudlevering:
CASANOVA.DK
Jættevej 54
4100 Ringsted
tlf. 55 44 44 46

Bemærk: Vi beder dig venligst afhente din ordre inden for 10 hverdage.
Åbningstider for vareudleveringen

Mandag: 10-17:30
Tirsdag: 10-17:30
Onsdag: 10-17:30
Torsdag: 10-17:30
Fredag: 10-18:00
Lørdag: 10-14:00
Søndag: Lukket



Spørgsmål:



Spørgsmål vedr. levering?

Alle spørgsmål vedr. levering af eksisterende ordrer, skal sendes via mail til: levering@casanova.dk.


Spørgsmål vedr. reklamationer?

Udfyld venligtst en reklamationsformular og mail den til: reklamation@casanova.dk

REKLAMATIONSFORMULAR - KLIK HER

Har du sendt en vare ind til fortrydelse eller reklamation vil du altid få tilsendt en mail nå vi har modtaget varen. I mailen får du oplysninger om den videre proces i forbindelse med behandlingen af din fortrydelse/reklamation.


Alle øvrige spørgsmål:

Har du spørgsmål vedr. produkter, leveringstider, priser, m.m. er du velkommen
til at ringe på tlf. 55444446 eller sende en mail til: info@casanova.dk


Team CASANOVA:
CASANOVA blev grundlagt i Holbæk i 2001 og er en enkeltmandsvirksomhed.
Casanova har i dag Danmarks største sortiment indenfor eksklusive møbler og lamper.

Teamet bag CASANOVA består i dag bl.a. af:

Sussie J. Lalicata
Adm. direktør m. store ambitioner og masser
af energi

Bjarne L. Jensen
Iværksætter og danmarks sejeste møbel-gut


Lasse Andersen
Salg og markedsføring
lasse@casanova.dk


Carina Norgaard Schou
PR og kommunikation
carina@casanova.dk


Josefine R. E. Jaque
Indkøb, ordrebehandling & salg
indkoeb@casanova.dk


Sandra Jaque
Indkøb, ordrebehandling & salg
indkoeb@casanova.dk


Louise Olsen
Indkøb, ordrebehandling & salg
indkoeb@casanova.dk


Mads Mouritzen
Logistik og drift
mm@casanova.dk


Diana Aud
Stylist
diana@casanova.dk


Lina G. Eriksen
Salg & kundeservice
lina@casanova.dk


Sille Sonne Nielsen
Salg & kundeservice
sille@casanova.dk


Cecilie Barding
Salg & kundeservice
cecilie@casanova.dk


Dennis Knudsen
Lager og logistik
lager@casanova.dk


Anya Jensen
Lager og logistik
lager@casanova.dk


Katrine Jensen
Lager og logistik
lager@casanova.dk


Flemming Arvedsen
Lager og logistik
lager@casanova.dk


Micki Havnemøller
Lager og logistik
lager@casanova.dk


Ivan Semenov
Webshop
ivan@casanova.dk


Niklas Johansen
IT Supporter
niklas@casanova.dk


Anna B. Rasmussen
Medhjælper


Caroline N. Christensen
Medhjælper


Sarah Kristoffersen
Medhjælper


Betram K. Kristiansen
Medhjælper


Mest solgte lige nu

01.Hay AAC22 stol
02.Vipp 13 affaldsspand
03.Montana 1112 reol
04.Hay AAS32 barstol
05.String Pocket reol
06.Kartell Componibili
07.By Lassen Kubus 4
08.AJ gulvlampe
09.Carl Hansen Y-stol
10.Fritz Hansen Serie 7 stol

90.000 følger os allerede!

Følg os på
Facebook & Instagram
@casanova.dk

Nyhedsbrev

Tilmeld dig CASANOVA.DKs nyhedsbrev, og modtag informationer om nyheder, tilbud, events og andre spændende aktiviteter




Casanova Aps - Nørregade 39 - DK-4100 Ringsted
Tlf. +45 55 44 44 46 - E-mail: info@casanovafurniture.dk - CVR-nummer: DK38758977

Der tages forbehold for tastefejl. Alle priser er i danske kroner og inkl. 25% moms. Copyright ® 2006-2018